V návaznosti na učivo celku Psychohygiena si mohli 11. dubna seminaristé psychologie a zájemci ze 4. ročníku vyslechnout přednášku MUDr. Rybnikárové na téma strava a biohacking. Přednáška byla nabitá fakty a aktuálně zaměřená na období jara. Ze spousty informací to byla například oblast zacházení se slunečním světlem, zajímavosti o jednotlivých nutričních složkách potravy, oblast spotřebitelského chování.
Tak schválně, jak jste na tom vy? Chráníte se před spaním přes modrým světlem a startujete den vystavením se dennímu světlu? Kupujete kváskové, a ne kvasové pečivo? Zajímá vás poměr tuků omega-3 a omega-6 ve vaší stravě? Víte o problému mikroplastů a nanoplastů v potravinovém řetězci? Upřednostňujete sezónní, lokální a minimálně průmyslově zpracovanou stravu?
Pro znalé problematiky byla beseda úžasným wow, pro ty, kteří byli s touto problematikou konfrontováni poprvé, prvním vodítkem.
Helena Bihuncová

Komentáře