Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2018

Na následující stránce můžete zjistit všechny podstatné údaje k přijímacím zkouškám na naši školu.
Pro větší přehlednost můžete získat potřebné informace z dokumentů uložených níže. Postupně Vás provedou jednotlivými kroky, které musí uchazeč udělat od výběru školy v lednu, až po podání zápisového lístku na zvolenou školu.

Do zahájení zkoušek v dubnu 2018, resp. do konce termínu pro podávání přihlášek (do 1. 3. 2018) zbývá ještě hodně času. Proto na těchto stránkách v současné době zveřejňujeme jen základní údaje o přijímačkách (nebo loňské dokumenty), kritéria přijímání žáků a další materiály budeme zveřejňovat průběžně. Nabízíme zasílání informačních mailů také přímo – uchazečům, nebo rodičům. Mále-li zájem, zašlete, prosím, kontaktní mail  na adresu   uchazec@gymspk.cz (nezapomeňte uvést, zda se ucházíte o čtyřleté či osmileté studium). Žáci, kteří svůj mail uvedli na dni otevřených dveří školy již kontaktní maily nemusí posílat.

Další Den otevřených dveří školy proběhne v lednu, 30. 1. 2018 od 12:30 hodin. Podrobné informace upřesníme počátkem ledna.

Naše škola plánuje cvičné přijímací zkoušky, ale jen pro uchazeče z devátých tříd ZŠ (termín v březnu 2018). Podrobnosti opět zveřejníme včas v roce 2018.

Nejdůležitější informací je to, že v příštím roce opět přijmeme 3 třídy žáků do čtyřletého studia a 1 třídu žáků do studia osmiletého.

Důležitá čísla z loňských přijímaček:
V osmiletém studiu bylo podáno 70 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč na 37. místě, získal 22 bodů (=44%) v testu z českého jazyka a 26 bodů (=52%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 48 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 149 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 29 bodů z Čj a 21 bodů z M, testy napsal v součtu na 50% bodů.

K získání informací klikněte na níže spustitelné odkazy:
.

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2018

Terminy-a-organizace-zkousek2018

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přihláška na SŠ
Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:
Prihlaska_SS_2017
Prihlaska_SS_2017_vzor vyplnění

Výsledky přijímacích zkoušek pro školní rok 2017/2018, rozdělené po oborech studia, zveřejňujeme zde:

Gymnázium, čtyřleté, obor 79-41-K/41 – VÝSLEDKY
Výsledky_G4_2017
Gymnázium, osmileté, obor 79-41-K/81 – VÝSLEDKY
Výsledky_2017_G8

Celkové pořadí uchazečů bylo vytvořené podle součtu bodů za prospěch, doložené soutěže, bodů za výsledky testů českého jazyka a matematiky. Principy přidělování bodů za soutěže najdete v tomto dokumentu:      Body_pravidla přidělování 2017

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Platná kritéria pro přijímání uchazečů ke studiu ve školním roce 2017/2018 si můžete prohlédnout zde:

Studium čtyřleté, obor 79-41K/41
Kriteria_G4_2017

Studium osmileté, obor 79-41K/81
Kriteria_G8_2017

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

4 komentáře

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *