Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2018

Na následující stránce můžete zjistit všechny podstatné údaje k přijímacím zkouškám na naši školu.
Pro větší přehlednost můžete získat potřebné informace z dokumentů uložených níže. Postupně Vás provedou jednotlivými kroky, které musí uchazeč udělat od výběru školy v lednu, až po podání zápisového lístku na zvolenou školu.

Do zahájení zkoušek v dubnu 2018, resp. do konce termínu pro podávání přihlášek (do 1. 3. 2018) zbývá ještě nějaký čas. Proto na těchto stránkách v současné době zveřejňujeme jen základní údaje o přijímačkách (nebo loňské dokumenty), kritéria přijímání žáků a další materiály budeme zveřejňovat průběžně. Nabízíme zasílání informačních mailů také přímo – uchazečům, nebo rodičům. Mále-li zájem, zašlete, prosím, kontaktní mail  na adresu   uchazec@gymspk.cz (nezapomeňte uvést, zda se ucházíte o čtyřleté či osmileté studium). Žáci, kteří svůj mail uvedli na dni otevřených dveří školy již kontaktní maily nemusí posílat.

Naše škola plánuje cvičné přijímací zkoušky, ale jen pro uchazeče z devátých tříd ZŠ. Cvičné testy se budou konat 14. března 2018 (test matematiky) a 21. března 2018 (test českého jazyka). Testy se konají vždy od 14:30 hodin a budou trvat asi 90 minut (hodinový test + oprava). Na testy se bude moci přihlásit jen uchazeč z 9. třídy, který podal přihlášku na naši školu (pro žáky 5. tříd testy neorganizujeme).

Přihlášení se na cvičné přijímací testy:
Uchazeč z 9. třídy ZŠ, který se hlásí na naši školu, má možnost vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Zájemci o cvičné testy nechť zašlou přihlášku na mail   uchazec@gymspk.cz   se sdělením:
Předmět mailu:  Přihláška na cvičné přijímačky
Text mailu:  Uchazeč   jméno+příjmení  se hlásí na cvičné přijímací testy.
Mám zájem      jen o test Čj  –   jen o test matematiky  –   o oba testy  (vyberte)

Přihlášku zašlete do 2. března 2018 na výše uvedený mail. Přihlášeným nezasíláme žádný mail potvrzující přihlášku. Přihlášky slouží jen pro stanovení počtu cvičných testů, které budeme muset připravit. Přihlášení žáci nechť přijdou ve stanovený den na gymnázium (hlavním vchodem), kde budou nasměrováni do učeben k napsání testů (začátek od 14:30 hodin).
.

Nejdůležitější informací je to, že v příštím roce opět přijmeme 90  žáků do čtyřletého studia a 30 žáků do studia osmiletého.

Důležitá čísla z loňských přijímaček:
V osmiletém studiu bylo podáno 70 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč na 37. místě, získal 22 bodů (=44%) v testu z českého jazyka a 26 bodů (=52%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 48 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 149 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 29 bodů z Čj a 21 bodů z M, testy napsal v součtu na 50% bodů.

K získání informací klikněte na níže spustitelné odkazy:
.

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2018

Terminy-a-organizace-zkousek2018

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přihláška na SŠ
Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:
Prihlaska_SS_2017
Prihlaska_SS_2017_vzor vyplnění

Kritéria přijímání uchazečů
Pro přijímací zkoušky 2018 vyhlašuje ředitelství školy následující kritéria pro přijímání uchazečů do jednotlivých oborů. Kritéria jsou doplněna přílohou pro přidělování bodů za úspěchy v soutěžích.

Kritéria pro přijímání uchazečů z 9. tříd ZŠ do čtyřletého studia

Kriteria_G4_2018

Kritéria pro přijímání uchazečů z 5. tříd ZŠ do osmiletého studia

Kriteria_G8_2018

Pravidla pro přidělování bodů

Soutěže_kriteria2018

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

4 komentáře

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *