Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2018

Tabulka celkových výsledků s konečným rozhodnutím bude zveřejněna v pondělí 30. 4. 2018 ráno.
Uchazeči budou uvedeni pod přiděleným anonymním kódem.

Výsledky zkoušek:

Výsledky_2018_čtyřleté studium

Výsledky_2018_osmileté studium

Informace k výsledkům:

Od středy 2. 5. 2018 bude možné konat další kroky: Přijatí uchazeči budou mít možnost nosit zápisové  lístky. Dostanou od nás výpis výsledků přijímacích testů a další pokyny pro přijaté uchazeče. V pondělí 30. 4. budeme připravovat dopisy a tabulky pro evidenci, prosíme proto rodičovskou veřejnost, abyste zápisové lístky a případná odvolání začali nosit až od středy 2. 5. 2018. Kancelář školy je v provozu
denně od 7:15 hod do 15:00 (v pátek do 14:30) hodin.

Nepřijatí uchazeči budou mít možnost nosit odvolání proti nepřijetí. Opět opakuji důležitou informaci, že doporučujeme všem žákům (resp. zákonným zástupcům žáků) odvolat se proti nepřijetí. Pouze tak zůstane zachovaná možnost být přijat později poté, když uzavřeme etapu přijímání zápisových lístků.

Zápisový lístek je nutné uplatnit do 10 pracovních dní od zveřejnění tabulky výsledků, tedy do 16. 5. 2018! Odvolání proti nepřijetí je nutné podat do kanceláře školy do 3 pracovních dní od převzetí listiny s rozhodnutím o nepřijetí uchazeče. Dopisy s rozhodnutím o nepřijetí budeme odesílat ve středu 2. 5. 2018 poštou.


Ve čtyřletém studiu přijmeme 90 žáků, u 57 žáků vydáme rozhodnutí o nepřijetí. Po zkušenostech z minulých let očekávám, že asi třetina uchazečů nedonese zápisový lístek a šanci na přijetí tak mají uchazeči, kteří se odvolali a současně umístili asi do 135. – 140. místa.

V osmiletém studiu přijmeme 30 žáků, u 58 žáků vydáme rozhodnutí o nepřijetí. Po prostudování výsledků přijímacích zkoušek očekáváme, že z přijatých uchazečů jich asi polovina nepodá zápisový lístek (soudíme podle místa bydliště, které je Jeseník nebo Zábřeh a jeho blízké okolí). Šanci na přijetí tak mají uchazeči, kteří se umístili do 48. místa v tabulce celkových výsledků. Podmínkou dodatečné změny rozhodnutí je podání odvolání proti nepřijetí!

 

_________________________________________________________________________________

V příštím roce  přijmeme 90  žáků do čtyřletého studia a 30 žáků do studia osmiletého.

Důležitá čísla z loňských přijímaček:
V osmiletém studiu bylo podáno 70 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč na 37. místě, získal 22 bodů (=44%) v testu z českého jazyka a 26 bodů (=52%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 48 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 149 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 29 bodů z Čj a 21 bodů z M, testy napsal v součtu na 50% bodů.

K získání informací klikněte na níže spustitelné odkazy:
.

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2018

Terminy-a-organizace-zkousek2018

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přihláška na SŠ
Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:
Prihlaska_SS_2017
Prihlaska_SS_2017_vzor vyplnění

Kritéria přijímání uchazečů
Pro přijímací zkoušky 2018 vyhlašuje ředitelství školy následující kritéria pro přijímání uchazečů do jednotlivých oborů. Kritéria jsou doplněna přílohou pro přidělování bodů za úspěchy v soutěžích.

Kritéria pro přijímání uchazečů z 9. tříd ZŠ do čtyřletého studia

Kriteria_G4_2018

Kritéria pro přijímání uchazečů z 5. tříd ZŠ do osmiletého studia

Kriteria_G8_2018

Pravidla pro přidělování bodů

Soutěže_kriteria2018

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

4 komentáře

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *